Naša história

1973 - Yakima, Washington USA

Yakima Industries je založená spoločnosťou Otto & Jeanne Lagervall v Yakima, Washington. Otto je vynálezca a nadšenec veslových športov, ručne vyrába nožné opierky pre kanoe a kajaky. (Jeho prvý nárok na slávu: vynález skladacieho kovového hudobného podstavca.) Ich malá výrobňa strojov tiež vytvára strešné nosiče na odvoz rebríkov a prerezávacie zariadenia.

Yakima Industries predstavuje svoj prvý národný produkt, Gold Rush Bar.

1979 – Steve & Don

Keď Steve Cole a Don Banducci kúpili Yakima Industries, bol to len malý strojársky obchod v Yakima, Washington. Ako kajakári a cyklisti, títo dvaja priekopníci videli lepšiu a väčšiu budúcnosť pre prepravu rekreačnej športovej výstroje. Presunuli spoločnosť Yakima Industries do divočiny Arcata v Kalifornii a zaviazali sa, že na autá pripevnia výstroj a do áut dostanú kamarátov.

1984 - olympijské hry v Los Angeles

Sľub značkyYakima - Bez ohľadu na cieľ alebo dobrodružstvo, Yakima vám pomôže dopraviť vás, vašich priateľov a všetku vašu výstroj tam kam potrebujete, a umožní vám zamerať sa na to, na čom naozaj záleží - vytváranie spomienok, ktoré vydržia celý život. - toto držali, keď vytvorili aerodynamické kryty pre všetky pretekárske vozidlá na letných olympijských hrách v Los Angeles v roku 1984.

Spoločnosť Yakima existovala iba päť rokov, keď sa tiež stala oficiálnym dodávateľom stojanov pre tím bicyklistov 7-Eleven Cycling, ktorý získal deväť zlatých medailí.

Only five years old, Yakima was also the official rack supplier for the 7-Eleven Cycling team who won nine gold medals.

1995 - Bicykel

Bol predstavený prvý uzamykací vidlicový stojan na bicykle  SteelHead, Yakima.

1995 - Q veža

S narastajúcou popularitou svetového webu sa začali objavovať akronymy ako LOL a OMG v americkom lexikóne. Príspevok spoločnosti Yakima do tohoto nového jazyka bol výraz QTR, ktorý predstavuje to, čo je teraz poznáme ako Q veže. Len tak mimochodom uvádzame, že Q veže boli tak dobre navrhnuté, že sa vyrábajú stále ešte aj dnes.

2005 – Portland, Oregon USA

Yakima presúva svoje ústredie z Kalifornie do Oregonu. S týmto prechodom prichádzajú dva sľuby: majte priateľov sebou v aute a nech Portland ostane divný.

2008 – Flugtag

Toto je rok, keď boli verejnosti poskytnuté HoldUp a SwingDaddy, nové závesné stojany, ktoré dostali kritické ocenenie. Je to taktiež rok, keď inžinieri spoločnosti Yakima vyskočili o 62 stôp, aby vyhrali Red Bull Flugtag v Portlande, a zapísali sa do histórie, rovnako ako aj na rieke Willamette.

2010 – Whispbar, Prorack & Kemflo

Skupina spoločností Kemflo oficiálne nakupuje Yakima, rovnako ako novozélandské spoločnosti Whispbar a Prorack. Všetky tri značky oficiálne začali predávať v Severnej Amerike, Austrálii a na Novom Zélande

2018 - Dnes

Yakima USA a Yakima Austrália existujú ako sesterské spoločnosti. Yakima USA naďalej vyrába väčšinu produktov pre systém riadenia nákladu, zatiaľ čo off-road produkty Yakima sa vyrábajú v Yakima, Austrália. Značky Yakima, Whispbar a Prorack sa predávajú v Severnej Amerike, Európe, Austrálii, na Novom Zélande, Južnej Afrike a na Strednom východe.